Lehed

Ilus

reede, 1. november 2013

Demeter – lõhnad, mis kutsuvad esile mälestusi

Kellel ei oleks kummalisi lemmiklõhnu, mille järele teinekord tohutu igatsus on. Mõni meist igatseb keset külma talve päikese käes kuivanud pesu lõhna, teine tahab südasuvel lume jäist kargust tunda, kolmandale meeldib hoopis vanade raamatute hõng. Demeteri lõhnad erinevadki tavalistest parfüümidest selle poolest, et nende idee on kujutada nii autentselt kui võimalik erinevate asjade, kohtade ja  loodusnähtuste lõhnu, kutsudes inimestes  sellega esile positiivseid (vahel ka negatiivseid) reaktsioone. Tavaliselt ostetaksegi Demeteri lõhnu mälestuste pärast, sest mitte kõik nende 250 parfüümist ei ole igapäevaselt kantavad. 

Ilmselt kõige konservatiivsema osa Demeteri „raamatukogust“ (nii kutsuvad nad ise oma parfüümisarja) moodustavad erinevad lille- ja taimelõhnad. Sekka ka puu- ja juurvilju. Seal leiab parfümeerias traditsiooniliselt kasutatava roosi, vetiveri ja patšuli, ent ka palju eksootilisemat: musta bambuse, punapeedi, tomati ja värske koriandri. 

Suurt rõhku on pandud ka toidu- ja joogilõhnadele, ilmselt seetõttu, et inimeste argisemad mälestused on seotud tihti just nendega. USA firmale kohaselt on tegu eelkõige just Ameerikas populaarsete söökide-jookidega. 30 müüdavama hulka on sattunud Gin & Tonic, Sex On the Beach ja Vanilla Ice Cream, kuid minu meelest kõlavad põnevalt veel nätsu, koogitaigna ja popcorni parfüümid. 

Kuulsust on nad kogunud just oma eriti kummaliste parfüümidega. Neist esimene oli Dirt ehk eesti keelde tõlgituna muda või muld. Kuna mina armastan salaja rõsket keldrilõhna, siis otsustasin endale just Dirti muretseda ja ta ei petnud mu lootusi. Dirt meenutab ka kõdunevaid sügisesi lehti, seega on minusugusel sügisearmastajal seda teistel aastaaegadel väga tore nuusutada. Lemmikloomaplakatite postituses ma mainisin, et loomi pole vaja lõhnastada. Tunnistan pattu: olen paar korda oma armsat puudlit siiski parfüümiga piserdanud.  Justnimelt Dirtiga, sest esiteks on see 95% ulatuses looduslik ja teiseks sobib see loomadele rohkem kui tavalised inimestelõhnad. Pritsisin korra salaja Dirti ka sõbranna koera seljale. Sõbranna oli hiljem veendunud, et kuts on õues lehtedes püherdanud – just nii realistlikult ta lõhnabki! Kui inimeste nahal on Demeteri lõhnad üldiselt väga lühikese püsivusega – kuiva nahaga inimestel 30 minutit, rasusema nahaga inimestel mitte üle 2 tunni –, siis koera karvades püsib ta tubli 4-5 päeva. 











Just niimoodi Dirt lõhnabki


Nüüd aga tagasi veidrate lõhnade juurde. Need võiks jaotada mitmesse alamkategooriasse:

Lapsepõlve meenutused: beebipuuder, jõulupuu, kriit, plastiliin, bassein

Midagi puhtusefriikidele: puhas nahk, puhtad aknad, pesumaja, seep, aurusaun

Toksikomaanide lemmikud: liim, rehvipuhasti, värv, tärpentiin

Vana asja hõng: vana paberköide, kamin, mahagon, vene nahk, sadul

Loodusesõbrale: Värske hein, muru, kasvuhoone, tall, märg aed

Loodusnähtused: virmalised, jäätunud tiik, kuukiir, ookean, vihm, soolane õhk, lumi, äike

Lihtsalt veider: tolm, vihmauss, matusebüroo, haldjatolm, kärpimistangid, ratsapiits, kumm, saepuru, tuhmumine, vinüül

Kõik Demeteri lõhnad on eau de cologne kontsentratsioonis, paljud on saadaval ka parfüümõlina. Kuna tegu on kummaliste lõhnadega, siis pakutakse võimalust osta neid nii väikestes kui ka suurtes kogustes – väikseim on 15 ja suurim 120 ml pudel. Lisaks on võimalik endale soetada ihupiimasid, dušigeele, massažiõlisid ja õhuvärskendajaid. Kasvuhoonelõhnaline õhuvärskendaja kõlab küll kenasti, kuid vihmaussimassaaž või liimidušš? J

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar